ul. Kręta 4, SwarzędzParking61 81 73 320506 019 520
Czynne:  pn-pt 10:00-17:30 sob 10:00-13:00

20 lat doświadczenia!
Zielarnia w Swarzędzu

Zdrowie i konopie

Konopie siewne  są znane w  od blisko 5000 lat! Chiński cesarz Shen Nung spisał i rozpowszechnił wiedzę na temat medycznych zastosowań konopi już około 2700 roku przed naszą erą.

Istnieją teorie twierdzące, że epidemia “czarnej śmierci” w XIV wieku nie dotknęła Polski właśnie z powodu konopi. Konopie siewne były wówczas szeroko rozpowszechnione, zwłaszcza wśród biedoty, gdyż były zwyczajnie najtańszym i najbardziej przystępnym środkiem spożywczym.

Herbaty konopne powstają z najwyższej jakości liści i kwiatów rośliny Cannabis sativa L. Zielony napar łączy wszystkie pozytywne właściwości konopi siewnych. Jest naturalnym źródłem dobrze przyswajalnych mikroelementów i składników mineralnych oraz witamin B i E. Herbata konopna jest doskonałym środkiem wzmacniającym odporność. Szczególnie polecana jest osobom, które wracają do zdrowia po długiej chorobie. Napar z suszu konopnego pomaga walczyć z dolegliwościami bólowymi, poprawia nastrój i ułatwia zasypianie, a także wspomaga trawienie. Herbata konopna jest doskonałym produktem wspomagającym terapię nadciśnienia, cukrzycy i miażdżycy. Pomaga wyregulować poziom cukru we krwi, obniżyć ciśnienie oraz  poziom cholesterolu. Badania nad konopiami wykazują, że substancje zawarte w tych roślinach wspierają w leczeniu chorób układu oddechowego.

Zapraszamy do Zielarni Melisa na herbatkę z konopi. W ofercie mamy konopie z melisą, pokrzywą, czystkiem i łuską gryki.